Powered By Blogger

joi, 4 decembrie 2014

Catalanii s-au impus fără probleme în prima manşă a 16-imilor de finală ale Cupei Spaniei. Huesca - FC Barcelona 0-4

Echipa FC Barcelona a învins, miercuri, în deplasare, cu scorul de 4-0 (3-0), formaţia Huesca, din liga a treia, în prima manşă a 16-imilor de finală ale Cupei Spaniei, informează AFP.
Golurile învingătorilor au fost marcate de Rakitici '12, Iniesta '16, Pedro '39 şi Rafinha '72.
Într-un alt meci din prima manşă a 16-imilor de finală, echipa Cordoba, cu mijlocaşul Florin Andone pe teren din minutul 52, a fost învinsă, în deplasare, cu scorul de 1-0 (1-0), de formaţia Granada. Unicul gol al întâlnirii a fost marcat de John Cordoba, în minutul 25.
Partidele Real Oviedo (D3) - Real Sociedad, Cadiz (D3) - Villarreal şi Rayo Vallecano - FC Valencia se vor disputa joi, iar meciurile Getafe - Eibar, Albacete (D2) - Levante şi Betis Sevilla (D2) - Almeria vor avea loc vineri.
Întâlnirile retur vor avea loc la 16, 17 şi 18 decembrie.