Powered By Blogger

marți, 28 octombrie 2014

Olăroiu a remizat împotriva fostului său club și Al Ahli a rămas la 5 puncte în urma liderului

Al Ahli, formația antrenată de Cosmin Olăroiu, a remizat pe teren propriu cu fostul club al tehnicianului, Al Ain, scor 1-1.

Cu Rădoi titular, dar schimbat spre finalul reprizei a doua, Al Ahli s-a văzut condusă încă din minutul 5, prin golul lui Salem. Echipa lui Olăroiu a restabilit egalitatea în minutul 35, prin Munoz, dar avea să termine meciul în zece jucători, după eliminarea aceluiași Munoz, în minutul 90+1.
După acest rezultat de egalitate, Al Ahli își păstrează poziția a 5-a în campionat, cu 13 puncte după 8 meciuri. Lider este Al Wahda, cu 18 puncte, în timp ce Al Ain este pe locul 4, cu 13 puncte, dar și două meciuri mai puțin disputate.